Tere tulemast Miori e-pood e-tellimiskeskusesse.
Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Ametüst * Roosakvarts

Ametüst * Roosakvarts

Tootekood: M4000
Ühik: tk
Laoseis: 0
Kogus:   tk Lisa korvi


Sisemine rahu, usaldus, naiselikkus, emotsionaalne tasakaal, armastus.

Ametüst on hea une kristall - padja alla või voodi kõrvale asetatuna tõrjub ta efektiivselt unetust ja  halbu unenägusid. Ta soodustab rahulikku und ning muuhulgas ka unenägude mäletamist. Veelgi enam - usutakse, et ametüst tagab ka selle, et kandja liialt kaua ei magaks.
Ametüst on ülimalt spirituaalne kristall. Ta on üdini seotud sisemise rahuga ning tal puuduvad mistahes assotsiatsioonid tugevate negatiivsete emotsioonidega. Ametüst on võimas stressi ning pingete leevendaja - piisab ainuüksi kristalli peos hoidmisest ja ta rahustavate vibratsioonide tunnetamisest. Ametüsti pidevalt kaasas kandes aitab ta selliseid olukordi ning tundeid ennetada ja vältida.
See kristall on ka hea hirmude lahustaja, tuju tõstja, vaimsuse ja spirituaalsuse soodustaja. Ta tekitab lootust, tõrjub süütunnet ja vähendab enesepettust. Samuti aitab ametüst piirata liigtarbimist, vabaneda sõltuvustest (sh alkoholismist), sundkäitumisest, nö kasvatada selgroogu ning hinnata olukorda adekvaatselt.
Läbi aegade on ametüst olnud reisijate kaitseamuletiks. Ta kaitseb vigastuste, õnnetuste, varaste, haiguste ja ohu eest. Samuti ka musta maagia eest. Osade legendide kohaselt kaitseb ametüst lisaks ka loodusõnnetuste, kiskjate, raske saatuse, kurjade vaimude, kurja silma jms eest. Sõjas aitab püsida tervena.
Ametüst on ka kõigi selgeltnägijate suur lemmik. Nimelt usutakse, et ta rahustav energia soodustab intuitiivsete meelte tööd. Ta edendab vaimseid võimeid, laseb kasutada intuitiivselt omandatud tarkust, parandab valu ja aitab keskenduda elueesmärkidele. 
Ametüst sümboliseerib ka puhast, tõelist ja emotsionaalset armastust. Sageli vahetavad armastajad just ametüste selleks, et kinnitada omavahelisi tundeid.
Ametüst tasakaalustab väga hästi organismi energeetikat, kingib oma kandjale sügava armastuse tunde, õilsuse, turgutab mõistmist ja kaastundlikkust. 
Ta on ka võimas puhastaja ning seetõttu sobib ametüstgeood ideaalselt teiste kristallide puhastamiseks ja laadimiseks (aga vajab seejuures ka ise puhastust).
Ametüst on tugev tervendaja. Ennekõike on ta märkimisväärne rahustaja. Tõenäoliselt seetõttu aitabki ta loobuda erinevatest sõltuvustest. Peavalu leevendamiseks soovitatakse asetada ametüstid silmadele. Maksa- ja neeruhaiguste leevendamiseks soovitatakse juua ametüstist valmistatud kristallivett.
Ta mõjub hästi ka ajule, maole, seedesüsteemile ning aitab viljatuse, kesknärvisüsteemiga seotud probleemide ning nahahaiguste korral.

Roosakvarts on emotsionaalselt vabastav ja rahustav kivi.
Roosakvarts on õrnatundeline südame tervendaja ning seetõttu on seda kristalli eriti hea kasutada raskete emotsionaalsete seisundite muutmiseks. Ta suurendab mõistmisvõimet ning tõstab kandja enesehinnangut. Märkamatult õpetab ta südant armastama iseend ning ümbritsevat maailma sellisena nagu see on. Lisaks sellele neutraliseerib roosakvarts negatiivsete mõtetest ja madalast enesehinnangust ning emotsionaalsest stressist tingitud kahju. Südame lähedal asetatuna või kantuna aitab roosakvarts kiiresti vabaneda stressist ja emotsionaalsest traumast. Roosakvarts avab kandja südame uutele ja positiivsetele tunnetele. Selle kristalliga ravitakse muuhulgas ka armukadedust, viljatust ja kibestumust.

Kivide suurused 6mm.

Helmeste vahel lõpmatuse märk.

Lõpmatuse märki joonistatakse ühe püsiva liigutusega, pliiatsit paberilt tõstmata, tehes ühe päripäeva ning ühe vastupäeva aasta ning need kokku liites. Need aasad sümboliseerivad sageli kahe vastandi omavahelist tasakaalu – mees ja naisaspekt, päev ja öö, pimedus ja valgus.Kuna mõlemad märgi ringid paiknevad kõrvuti ning on teineteise suhtes ideaalses tasakaalus, sümboliseeribki see märk võrdsust nende kahe vastandliku energia vahel (liitumispunktiga keskel). Osade käsitluste kohaselt on see justkui seksuaalne ühenemist – kahe vastandliku jõu muutumine üheks tervikuks. Tänapäeval sümboliseeribki lõpmatuse märk kõige sagedamini terviklikkust ning nö küpsemist või valmimist.

Sümboli tänapäeval levinuim tähendus pärineb Indiast ja Tiibetist, kus lõpmatus tähistas terviklikkust ning tasakaalu mees- ja naisenergiate vahel. Lõpmatuse märki võib leida ka müstilistest Keldi sõlmedest, mis sarnaselt sümbolilegi ei oma algust ega lõppu. Keldi sõlm on tegelikult väga sarnane nn. topelt-lõpmatusele, mis omakorda sümboliseerib täielikku kõiksust.

Lõpmatuse märk esineb ka Araabia kirjakeeles, kalliograafilise sümbolina millega väljendatakse “jumala nimel”. Rõngad kannavad endas nii dekoratiivset otstarvet, kui ka viitavad igavesele elule ning kõiksusele.Taro kaartide kasutajad on kindlasti märganud lõpmatust mitmetel suure ja ka väikese arkaani kaartidel (alustades Maagi kaardist suures arkaanis).Täna meile tuntud lõpmatuse sümbol pärineb inglise päritolu matemaatikult John Walliselt aastast 1655. Tegemist on matemaatilise kontseptsiooniga, mis viitab hulgale, millel pole piire või lõppu – arvuhulgale, mis on suurem, kui mistahes number. Termin pärineb ladinakeelsest sõnast “infinitas”, mis tõlkes tähendab “sidumatust”.Saientoloogid viitavad sellele, kui number kaheksale omase dünaamikaga sümbolile – märgile, mis kannab endas tungi ja vajadust püüelda igavese ja piiritu eksistentsi poole. Kaheksa dünaamikat peetakse ka üleva energeetilise olendi või looja energiaks. Kaheksa kannab endas terviklikkuse ning piiritute võimaluse energiat.Algselt oli iidsetele Kreeka mütoloogide ja filosoofide käsitlustes lõpmatuse sümboli nimetuseks Lemniscate– ning tõlkes tähendas see “linti”.Lõpmatuse märgi ideoloogia tuleneb oroborosest – iidsest sümnbolist, kus draakon sööb oma enda saba. Oroboros sümboliseerib surematust, lõpmatut elu, jätkuvust, eneseviljastamist ning lõpmatut surma-taassünni ringi.Seega on lõpmatusel juba palju kaugemad ning vähemtuntud juured. Ehkki sümbol on mõnevõrra erinev, on tähendustes palju kattuvusi.Vaatamata sellele, et lõpmatuse sümbol on sageli tuntud matemaatilise märgina väljendamaks numbrite, aja ja ruumi lõpmatut suurust, on sellel algselt religioossed tagamaad ning spirituaalne ja positiivne tähendus

Käevõru sobib hetkel kõige paremini kuni 16.2cm ümbermõõduga randmele.

 


Sarnased tooted