Tere tulemast Miori e-pood e-tellimiskeskusesse.
Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Ametüst * Oonüks * Tšaroiit (925 hõbe)

Ametüst * Oonüks * Tšaroiit (925 hõbe)

Tootekood: E63
Ühik: tk
Laoseis: 0
Kogus:   tk Lisa korvi


"Lase vabaks kõik, mis oli ning võta vastu iseennast ning kõik elu maagilised kingitused. Sina oled looja, loo targalt"

Märksõnad:

Intuitsioon, vaimsus, teadlikkus, transformatsioon, areng, piiridest ja piirangutest vabanemine, tasakaal, kaitse, elujõud.

Kividest:

Ametüst on hea une kristall - padja alla või voodi kõrvale asetatuna tõrjub ta efektiivselt unetust ja  halbu unenägusid. Ta soodustab rahulikku und ning muuhulgas ka unenägude mäletamist. Veelgi enam - usutakse, et ametüst tagab ka selle, et kandja liialt kaua ei magaks.
Ametüst on ülimalt spirituaalne kristall. Ta on üdini seotud sisemise rahuga ning tal puuduvad mistahes assotsiatsioonid tugevate negatiivsete emotsioonidega. Ametüst on võimas stressi ning pingete leevendaja - piisab ainuüksi kristalli peos hoidmisest ja ta rahustavate vibratsioonide tunnetamisest. Ametüsti pidevalt kaasas kandes aitab ta selliseid olukordi ning tundeid ennetada ja vältida.
See kristall on ka hea hirmude lahustaja, tuju tõstja, vaimsuse ja spirituaalsuse soodustaja. Ta tekitab lootust, tõrjub süütunnet ja vähendab enesepettust. Samuti aitab ametüst piirata liigtarbimist, vabaneda sõltuvustest (sh alkoholismist), sundkäitumisest, nö kasvatada selgroogu ning hinnata olukorda adekvaatselt.
Läbi aegade on ametüst olnud reisijate kaitseamuletiks. Ta kaitseb vigastuste, õnnetuste, varaste, haiguste ja ohu eest. Samuti ka musta maagia eest. Osade legendide kohaselt kaitseb ametüst lisaks ka loodusõnnetuste, kiskjate, raske saatuse, kurjade vaimude, kurja silma jms eest. Sõjas aitab püsida tervena.
Ametüst on ka kõigi selgeltnägijate suur lemmik. Nimelt usutakse, et ta rahustav energia soodustab intuitiivsete meelte tööd. Ta edendab vaimseid võimeid, laseb kasutada intuitiivselt omandatud tarkust, parandab valu ja aitab keskenduda elueesmärkidele. 
Ametüst sümboliseerib ka puhast, tõelist ja emotsionaalset armastust. Sageli vahetavad armastajad just ametüste selleks, et kinnitada omavahelisi tundeid.
Ametüst tasakaalustab väga hästi organismi energeetikat, kingib oma kandjale sügava armastuse tunde, õilsuse, turgutab mõistmist ja kaastundlikkust. 
Ta on ka võimas puhastaja ning seetõttu sobib ametüstgeood ideaalselt teiste kristallide puhastamiseks ja laadimiseks (aga vajab seejuures ka ise puhastust).
Ametüst on tugev tervendaja. Ennekõike on ta märkimisväärne rahustaja. Tõenäoliselt seetõttu aitabki ta loobuda erinevatest sõltuvustest. Peavalu leevendamiseks soovitatakse asetada ametüstid silmadele. Maksa- ja neeruhaiguste leevendamiseks soovitatakse juua ametüstist valmistatud kristallivett.
Ta mõjub hästi ka ajule, maole, seedesüsteemile ning aitab viljatuse, kesknärvisüsteemiga seotud probleemide ning nahahaiguste korral.

Must oonüks muudab negatiivse positiivseks, annab vajalikku lisaenergiat, jõudu, püsivust ja kindlust otsuste tegemisel. Lisaks sellele on ta hea maandaja.

Tšaroiiti peetakse Uue Ajastu ja transformatsiooni kristalliks. Ta sümboliseerib meele muutumist ning aitab teadvuse tasanditel puhastuda. Õigemini aitab tšaroiit teadvusel märgata, ületada ja puhastada vanu uskumusi, hoiakuid ja mõttemalle, mis takistavad vaimset arengut ning eluga edasi liikumist. Tšaroiit toob pinnale hirmud, piirid ja piirangud ning aitab nendega toime tulla. Ta toetab sisemiste deemonitega silmitsi seismist ning nendega toimetulekut.
Tšaroiit on julguse ja vapruse kristall ning aitab oma kandjal ka ebaõnnestumise korral uuesti alustada. Ta aitab toime tulla kaotusega ning on ka hea abiline neile, kes teiste inimeste eest hoolitsevad (põetajad, ravitsejad, õpetajad jne).
Tšaroiit on hea kaaslane ka neile, kes töötavad eemal kodust või veedavad mingil muul põhjusel palju aega üksi. Ta toob lohutust neile, kes tunnevad end eraldatuna. Samuti leevendab tšaroiit südamevalu ning aitab toime tulla leinaga. Tegemist on ka hea hingehaavade tervendajaga, kes aitab mõista elulisi kokkuleppeid, karmat ning armastuse ja ühekuuluvuse kõrgemaid seadusi.
Lisaks sellele soodustab tšaroiit analüütilisi võimeid ning aitab olla teadlikum enda sees ja ümber toimuvast. Ta kiirendab reaktsiooniaega ning aitab erinevaid eluvaldkondi optimeerida ning omavahel ühendada.
Tšaroiit on ka hea positiivsuse süstija, intuitsiooni tugevdaja ning aitab saada teadlikuks asjadest ja olukordadest, mida Sa ennetada või muuta ei suuda (pakub võimaluse nendeks valmistuda). Lisaks sellele arvatakse, et tšaroiit aitab vabastada hirmutavatest unenägudest.
Kuna tšaroiidi näol on tegemist tugevatoimelise kristalliga, tasuks ta kandjal olla valmis muutusteks ning iseendaga kohtumiseks.

Kivide suurus 6-8mm. Keskmine helmes suurem.

Vahehelmed 925 hõbe.

Käevõru sobib hetkel kõige paremini kuni 16.3cm ümbermõõduga randmele.


Sarnased tooted